Gyógytorna

A gyógytorna, gyógyító céllal alkalmazott mozgás, melynek célja egészségmegőrző, megelőző, gyógyító és helyreállító hatás gyakorlása az egyes szervek működésére és az egész szervezetre. Speciális alkalmazása miatt mással nem helyettesíthető vagy pótolható.

Manuálterápia

A manuálterápia egy újkeletű terápiás eszköz, amely egyszerre diagnosztikai és kezelési technika. Egy komplex szemléletmód, amely az emberi testet teljes egésznek tekinti, és amelyben minden mindennel összefügg. A terápiát egy részletes állapotfelmérés előzi meg, hogy ezek az összefüggések, elsősorban tartásbeli eltérések felszínre kerüljenek.

Schroth terápia

A terápia minden esetben egyénre szabott. Alapos betegvizsgálat során megállapítjuk, hogy a gerinc, medence, bordák vállak, karok, lábak helyzete, milyen kóros irányokban térnek el. Ezeket a vizsgálatokat különböző helyzetekben vizsgáljuk. (pl: szemből nézve, előre hajlott helyzetben stb.) A Schroth terápia háromdimenziós korrekciót végez.

Állkapocs ízületi terápia

A rágóízületet körbevevő izmok és szalagok a túlterhelődés következtében begyulladhatnak, és így nagy fájdalmat okozhatnak az állkapocs ízület területén, ill. a fájdalom kisugározhat a fülünkbe, fogainkba és fejünk különböző területeire. A fájdalom elkerülése érdekében nem egyformán használjuk a két oldalt.

McKenzie terápia

A McKenzie módszerrel a gyógytornászok a gerinc-és a végtagfájdalmakat vizsgálják és kezelik. A módszert világszerte, több mint 30 éve alkalmazzák, alapja tudományosan megbízható, a betegektől aktív gyógytornát követel.
A vizsgáló gyógytornász először információkat gyűjt, szemügyre veszi a beteget úgy, hogy egy pontos diagnózist állítson fel, miután egy megfelelő kezelési tervet állíthat fel.

Ergoterápia

Az ergoterapeuta feladata az egészség és jólét, tevékenységen keresztül történő előmozdítása. Ez azt jelenti, hogy a foglalkozások keretein belül megtanuljuk, finomítjuk mindazon funkciókat, amelyeket a beteg valamely sérülés következtében elveszítettek. A funkcióvesztés oka lehet, valamely testi, lelki, szenzoros, intellektuális vagy baleseti sérülés.

Kineziológiai tapasz

Speciális ragasztási technika, melyet különböző izom és ízületi panaszok esetén használhatunk kiegészítő terápiaként. Minden esetben egyedi ragasztás szükséges.

Nyiroködéma mentesítő terápia

Nyiroködéma akkor alakul ki, amikor a nyirokrendszer működése elégtelenné válik. Nem képes elszállítani az anyagcsere folyamán a szövetekben termelődött nyirokköteles anyagot és folyadék mennyiséget.

Sport rehabilitáció

Gyakori probléma, hogy testünk izmait nem szimmetrikusan terheljük. Ennek okát mindig keresnünk kell, mert az egyenlőtlen terhelés károsan hat testtartásunkra. Egyes izmok rövidülnek, feszessé válnak, míg mások túlnyúlnak, gyengülnek. Felborul az izom egyensúly.

Műtét utáni rehabilitáció

A rehabilitáció legfőbb pontjai a műtéti heg és a letapadt szövetek kezelése (manuális technikákkal), valamint az izomerő visszaállítása. Az izomerő visszaállítása jelenti a vendég részéről az aktív munkát.